Müşteri Hizmetleri: 02163802141

GLİKASYON (A.G.E)

GLİKASYON (A.G.E)
66

GLİKASYON (A.G.E)

GLİKASYON (A.G.E)

Kolajen ve elastin lifleri etkileyen, glikasyon, hızlandırılmış cilt yaşlanmasının önde gelen nedeni olarak kabul edilmektedir.

Genetik yatkınlığımız serum glukoz seviyelerimizin belirlenmesinde büyük bir rol oynamaktadır. Bu genetik kategoride anahtar varyasyonlar cildinizdeki glikasyonunun önlenmesinde önemli bir rol oynar. Serum glukoz seviyelerinini, enerji alımının ve enerji bırakımının kontrolünden sorumludur. Bu gende varyasyonların olması normal glukoz düzeylerinin korunması ve enerji metabolizmasına müdahale ile sonuçlanabilir ki bu da glikasyona yol acar.

Glikoz vücudun yakıt ana kaynağı olarak kullandığı şekerdir. Düzgün metabolize edilemezse, glikoz cildinizin kolajen ve elastin lifleri bağlayabilir ve anormal kimyasal köprüleri oluşturarak siniz doku hasarına neden olabılır. Bu süreç, glikasyon denilen, cildiniz sert ve elastikiyetini kaybettiği bir duruma neden olur. Glikasyon aynı sekilde kendi kendini tamir edişini de etkiler ki bunun sonucu olarak incelme, kızarıklık, çatlama ve cilt gevşekliğine neden olur.

Medik8 Pangaea laboratuvarları anti-glikasyona karşı cildimizi korumamıza yardımcı olan ürünler geliştirmiştir.

Medik8 Hydr8 Day 360 SPF 15 50ml
Normal-Yağlı Ciltler İçin SPF 15 Korumalı Nemlendirici

Medik8 Hydr8 Day 360 SPF 30 50ml
Normal-Kuru-Olgun Ciltler İçin SPF 30 Korumalı Nemlendirici

Medik8 Hydr8™ Night 50ml
Hücre Yenileyici Gece Bakım Kremi

Yorum Yazın

Cosmomed 2016. Tasarım & Yazılım OttomaN.